Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie narzekał na brak miłosnych uniesień i romantyczności w życiu. Tymczasem okazuje się, że akurat Polki i Polacy nie mają nad czym ubolewać. Z badań marki Oak View wynika, że aż 72% naszych rodaków wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, a 62% przeżyło wakacyjny romans.

Ciepło, słońce, plaża i beztroska… Nie ma chyba rzeczy, które bardziej sprzyjałyby nawiązywaniu znajomości. Również tych romantycznych!

Miłość od pierwszego wejrzenia?

W nią wierzy najwięcej osób w wieku 41-55 (74%) i 56-65 (75%) – nie oznacza to jednak, że młodsze pokolenia są znacznie bardziej sceptyczne. W obu grupach 70% ankietowanych uważa, że miłość od pierwszego wejrzenia rzeczywiście istnieje. Tak wysoki poziom pokazuje też, jak ważna jest pierwsza randka. I tutaj niespodzianka – jesteśmy zadziwiająco zgodni co do wyboru miejsca. Aż 86% Polaków wybiera się na pierwszą randkę na spacer lub kawę (50% – spacer, 36% – kawiarnia). Może oznaczać to tyle, że jesteśmy rozważni (i romantyczni jednocześnie), bo chcemy jak najlepiej poznać osobę, z którą się spotykamy i raczej nie wchodzimy w związki impulsywnie.

Wakacyjna miłość – to o niej powstało wiele piosenek…

…A tylko 62% Polaków deklaruje, że ją przeżyło. Jak widać, stanowi ona jednak na tyle silne przeżycie, że o letnich romansach słyszy się często – od znajomych, rodziny, przyjaciół, ale też ogląda na ekranach kin i telewizorów czy czyta w książkach. Może wynikać to z faktu, że w zdecydowanej większości przeżyliśmy ją w bardzo młodym wieku, przez co władały nami najsilniejsze emocje związane też z poczuciem nowości – nowych uczuć, przeżyć i doświadczeń. Aż 96% ankietowanych wakacyjnej miłości doświadczyło do 30 roku życia, a w tym 71% przed ukończeniem 20 lat. W większości (68%) nie przetrwała ona próby czasu, ale wspomnienia pozostają na długo. I często to wystarczy – na pewno do opowiadania zabawnych anegdotek.

Wiek to tylko liczba

Często słyszymy, że ktoś jest „młody i piękny” – ale po analizie badań śmiemy twierdzić, że to powiedzenie nie dotyczy zakochanych. Według 89% Polaków na miłość nigdy nie jest za późno, a 55% szczerze uśmiecha się na widok całującej się pary staruszków i myśli, że to uroczy widok. Paradoksalnie, najmniejszą tolerancję na takie duety mają osoby w wieku… 56-65 (47%)! Pociesza fakt, że tylko 9% ankietowanych uważa to za niestosowne. Nas widok zakochanych seniorów niezmiennie rozczula!

Zero Waste Previous post Zero waste – chwilowa moda czy konieczność?
Jakie napiwki pozostawiać na wyjeździe? Next post Jakie napiwki zostawiać na wakacjach?

Dodaj komentarz