Trwają zapisy na kreatywne warsztaty tworzenia lasu w słoiku, które w dniach 5 i 6 kwietnia organizuje Agora Bytom. W bezpłatnych spotkaniach mogą wziąć udział dorośli i dzieci z opiekunami. Nie trzeba ze sobą niczego zabierać! Każdy uczestnik otrzyma słoik i wykorzystując różne gatunki roślin, spróbuje odtworzyć naturalne środowisko leśne.

Las w słoiku

Własnoręcznie stworzoną kompozycję zabierze do domu. – Las w szkle to piękna alternatywa dla roślin doniczkowych i wyjątkowa dekoracja. Postawiony na parapecie czy regale przypomina miniaturową zieloną krainę zamkniętą w szkle. To również znakomity i oryginalny pomysł na prezent. Podczas warsztatów dowiemy się także, jak pielęgnować mały ekosystem – zachęca Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

Las w słoiku to trend, który podbił serca zarówno wprawionych, jak i początkujących miłośników roślin. Zabawa polega na odtworzeniu naturalnego środowiska leśnego w otwartym lub zamkniętym szklanym naczyniu. W słoiku umieszcza się mchy, paprocie, sukulenty, a nawet rośliny kwitnące. Bezpłatne warsztaty odbędą się na poziomie 0 Agory Bytom, obok Cukierni Sowa. Można wziąć w nich udział co godzinę – w piątek między 14.00 a 19.00, zaś w sobotę w godzinach 11.00–16.00. W jednych zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 20 osób. Aby zagwarantować sobie miejsce, trzeba zapisać się poprzez formularz dostępny TUTAJ. Do grupy można dołączyć również spontanicznie w dniu wydarzenia.

Nadchodzące warsztaty to nie jedyne proekologiczne działanie Agory Bytom w ostatnim czasie. 30 marca w ramach akcji Godzina dla Ziemi zgasło oświetlenie elewacji i część świateł na pasażach największej galerii handlowej w Bytomiu. W pierwszym dniu wiosny klienci Agory Bytom bezpłatnie otrzymali torby ekologiczne na zakupy, a w styczniu, lutym i marcu wiedzę na temat ochrony zagrożonych gatunków zwierząt propagowała w galerii organizacja WWF.

Bagaż podręczny Previous post Tanie linie a bagaż podręczny – na co zwrócić uwagę?
Modna damska torebka Next post Damska torebka – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Dodaj komentarz