Poręczne listonoszki, kopertówki, kuferki, a może shopperki? Wybór damskiej torebki nigdy nie należał do najłatwiejszych, a możliwości jest wiele. Jak wybrać taką, która podkreśli nasz outfit, a przy tym będzie praktyczna i zmieści zarówno drobiazgi, jak i większe przedmioty? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu? Podpowiadamy.

Pragmatyzm w parze ze stylem

Kobiety kochają akcesoria w postaci torebek, które są najchętniej kupowanym dodatkiem, tuż obok butów. Kiedy jednak konieczne jest zaopatrzenie się w solidną, funkcjonalną torebkę, która ma służyć nam przez ładnych kilka lat, wybór odpowiedniego modelu okazuje się niemałym przedsięwzięciem. Aby wybrać taki, który spełni nasze oczekiwania, warto zwrócić uwagę na kilka cech.

Zastosowanie – przede wszystkim warto się zastanowić do jakiego celu będzie nam służyć: czy ma się komponować ze stylem i podkreślać wieczorową kreację, czy raczej powinna to być wygodna, pojemna i użyteczna przyjaciółka, która będzie towarzyszyć nam na co dzień. Torebka codzienna powinna być w jak największym stopniu dostosowana do naszego trybu życia, ułatwiając wykonywanie codziennych czynności. Jeśli musimy mieć pod ręką laptop, to konieczna jest dostosowana do tego kieszeń. W torebce Citysafe CX slim briefcase firmy Pacsafe znajdziemy kilka przegród m.in. główną komorę, kieszeń na laptop, komorę z organizerem zamykaną na suwak i kieszeń na tablet. Natomiast torebka damska Stylesafe zawiera osobną kieszonkę na telefon, sekretną kieszeń i jedną taką na butelkę z wodą.

Styl i materiał – jeśli torebkę wybiera kobieta, w garderobie której dominuje styl elegancki, to powinna wybrać taką, która odda jest charakter. Oczywiście nie zawsze mamy możliwość, by w ciągu dnia zmienić torebkę z dziennej na wieczorową, dlatego warto wyposażyć się w uniwersalny model, pasujący do każdej sytuacji. Dobrym rozwiązaniem jest np. shopperka w kolorze czarnym – szczególnie w okresie zimowym, natomiast w sezonie wiosenno-letnim alternatywą będą kolory beżowe lub szarości. Przy wyborze odpowiedniego modelu, zwróćmy uwagę, by była solidnie wykonana. Bardzo dobrą wytrzymałością i trwałością charakteryzują się torebki ze skóry naturalnej lub wysokiej jakości poliestru i nylonu. To właśnie od materiału zależy w jaki sposób jej zawartość będzie zabezpieczona i chroniona przed uszkodzeniami.

Technologie antykradzieżowe – warto zadbać o to, by torebka oprócz estetycznego wyglądu była również wyposażona w szereg patentów antykradzieżowych jak np. samoblokujące się suwaki zabezpieczające przed rozsunięciem zamka czy stalową siatkę wbudowaną w korpus torebki, która uniemożliwia jej rozcięcie od frontu, boku i co najważniejsze od dołu. Zapewnia to wysoki poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza w miejscach publicznych, gdzie najczęściej zdarzają się kradzieże na skutek przecięcia powłoki bagażu. Jeśli obawiamy się powszechnej dziś kradzieży tożsamości, sprawdźmy, czy wybrany model posiada specjalną kieszeń wyposażoną w technologię RFID chroniącą przed nieautoryzowanym zeskanowaniem kart. Takie rozwiązania oferuje marka Pacsafe.

Dopasowanie do sylwetki i postury – najlepszym wyborem jest zakup torebki proporcjonalnej do naszej postury i wzrostu. Zbyt duża torebka, przytłaczająca swoim rozmiarem będzie niekorzystnie wyglądać i tylko podkreśli niekorzystne strony sylwetki.

Jak zrobić las w słoiku? Previous post Stwórz las i zabierz go do domu
Wypieki na święta Next post Moc inspiracji na świąteczne wypieki z marką Electrolux

Dodaj komentarz