Już w ten weekend blisko 20 najlepszych baristów zmierzy się w Krakowie w finale dwóch prestiżowych konkursów Caffe Vergnano. O kwalifikacje do wydarzeń eksperci w parzeniu kawy walczyli przez cały rok, rywalizując w zaciętych eliminacjach w największych miastach w Polsce. Finał Race to Racer odbędzie się w sobotę, 14 grudnia. Dzień później, 15 grudnia, przeprowadzony zostanie finał Best Barista 2019. Zmagania uczestników będzie można śledzić od godziny 10:00 w Forum Przestrzenie.

Race to Racer

To pierwsza edycja konkursu Race to Racer Caffè Vergnano organizowana w Polsce przez markę Caffè Vergnano. Kwalifikacje do wielkiego finału, podczas których wyłoniona została finałowa ósemka, odbyły się w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. 14 grudnia bariści ponownie zmierzą się w systemie pucharowym. Zawodnicy zostaną losowo zestawieni w pary. Każdy uczestnik będzie miał za zadanie przygotować sześć wylosowanych kaw. Do kolejnej rundy przejdzie osoba, która lepiej i szybciej wykona zadanie. Jury zwróci uwagę na technikę wykonania oraz jakość napojów. Ocenie podlegać będzie również czystość stanowiska pracy i sprzętu, uzyskany czas oraz poprawność wydania otrzymanych zamówień.

Zwycięzca finału Race to Racer otrzyma zaproszenie na kurs jazdy sportowej z kierowcą rajdowym Michałem Kościuszko oraz możliwość bezpłatnego wypożyczenia na okres 24 miesięcy ekspresu Sanremo Cafè Racer o wartości 50 tys. złotych.

Best Barista

Polska edycja konkursu Best Barista Caffè Vergnano organizowana jest od 2015 roku. Tegoroczne kwalifikacje zorganizowane zostały w Toruniu, Warszawie, Poznaniu, Tarnowskich Górach i Szczecinie. To właśnie w tych miejscowościach wyłoniona została najlepsza dziesiątka, która 15 grudnia będzie rywalizowała w finale w Forum Przestrzenie. Zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie ośmiu napojów i zaprezentowanie ich ekspertom. Bariści będą musieli zaparzyć dwa idealne espresso, odtworzyć wylosowany wzór latte art na perfekcyjnym cappuccino, zaprezentować własny pomysł na mleczny wzór, a także zaserwować dwa stworzone przez siebie drinki na bazie kawy. W szczególności oceniane będą: technika, prezentacja i jakość wykonanych napojów.

Nagrodą główną jest tytuł Best Barista Caffè Vergnano 2019 oraz tygodniowe szkolenie w prestiżowej Akademii Vergnano, pierwszym miejscu z certyfikatem SCA Premier Training Campus we Włoszech.

Obydwa wydarzenia otwarte są dla publiczności, która będzie mogła z bliska zobaczyć emocjonującą rywalizację najlepszych baristów w Polsce. Dla wszystkich pasjonatów kawy, którzy w tych dniach nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach uruchomiona zostanie transmisja „na żywo” na facebooku Caffè Vergnano Poland.

Konserwacja roweru Previous post Przygotowanie roweru na zimę. Co warto zrobić?
Ikea Gdańsk - ekologiczne rozwiązania Next post IKEA Gdańsk bez jednorazowego plastiku

Dodaj komentarz