Myślisz o powiększaniu piersi implantami? Jeśli tak, to stoisz na pewno przed wyborem rodzaju implantu. Na rynku jest dostępnych wiele różnorodnych wkładek. Okrągłe lub anatomiczne, małe lub duże – wszystkie dopasują się idealnie do ciebie, tak abyś uzyskała taki efekt, o jakim marzysz. Jak przebiega operacja powiększania piersi implantami? Jak się do niej przygotować? Przeczytaj!

Dlaczego warto powiększyć piersi?

Decyzja o tym, czy powiększyć piersi to bardzo indywidualna sprawa. Wiele pań wcale nie odczuwa takiej potrzeby i jest to całkowicie naturalne. Z kolei inne kobiety marzą o tym, aby mieć pełniejsze piersi. Powiększanie piersi może być wynikiem tylko i wyłącznie chęci polepszenia ich wyglądu, ale może także być rozwiązaniem na asymetryczny biust lub niedorozwój piersi. Operacja operacji nie równa, ale bez wątpienia to, co łączy chęć powiększenia piersi to fakt, że kobiety marzą o tym, aby pozbyć się swoich kompleksów.

Jakie implanty powiększające piersi wybrać?

Obecnie na rynku jest tyle różnych rodzajów i typów implantów, że pacjentki klinik chirurgii plastycznej bez trudu znajdą wkładki odpowiednie dla siebie. Dla pań, które wolałyby bardziej zdecydowane i rzucające się w oczy efekty najlepszym wyborem będą implanty okrągłe. Ich budowa jest równomierna na całej powierzchni implantu, również z wysokim górnym biegunem piersi. Dzięki temu zachowują zawsze okrągły kształt – nawet podczas leżenia. Natomiast kobietom, które wolą bardziej naturalny wygląd piersi poleca się implanty anatomiczne. Są to wkładki, które mają kształt łezki, oznacza to, że są szersze na dole (tak jak naturalna pierś), a podczas leżenia zachowują się bardziej naturalnie. Istnieje również metoda powiększania piersi implantami z jednoczesnym przeszczepem tkanki tłuszczowej. Taka technika hybrydowa daje jeszcze bardziej naturalne efekty.

Jak się przygotować do powiększania piersi?

Pierwszym etapem niezbędnym do przejścia tego typu operacji jest oczywiście konsultacja z chirurgiem plastycznym. Na tym spotkaniu dokonuje się wyboru wkładek. Lekarz informuje o spodziewanych rezultatach oraz o tym, jak będzie wyglądała rekonwalescencja po zabiegu. Przed operacją powiększania piersi należy wykonać wiele badań laboratoryjnych (np. morfologię, grupę krwi, T3, T4, TSH, cukier, elektrolity, badanie moczu). Pacjentki po 40. roku życia muszą wykonać także EKG oraz USG piersi. Przed zabiegiem warto stosować także lekkostrawną dietę, ale nie powinna być ona bardzo restrykcyjna. Dlaczego? Niedobór białka utrudnia gojenie się ran.

Jak przebiega operacja powiększania piersi?

Pacjentka jest znieczulona ogólnie. Lekarz dokonuje nacięcia w fałdzie podpiersiowym lub w otoczce brodawki. W odpowiednim miejscu, w loży piersi umieszcza wybrany implant. Wykonywana jest kontrola krwawienia i zakłada się dren. Po wszystkim lekarz warstwowo zszywa tkanki oraz jest zakładany opatrunek. Sama operacja trwa do ok. 2h. Po zabiegu należy przejść odpowiednią rekonwalescencję: przestrzegać zaleceń pooperacyjnych (jak np. noszenie specjalnego biustonosza). Całkowity efekt, po zejściu opuchlizny będzie widoczny po ok. 3 miesiącach od operacji powiększania piersi.

spa day Previous post Z jakich zabiegów można skorzystać w trakcie day spa?
Next post Endermologia – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Dodaj komentarz