Organizacja przyjęć okolicznościowych wymaga odpowiedniego przygotowania, także w kontekście dekoracji. Te powinny znajdować się nie tylko na stołach czy na ścianach, lecz również zdobić krzesła. Doskonałym rozwiązaniem jest komunijny pokrowiec na krzesło, w który należy wyposażyć się, jeśli nasz lokal oferuje organizację tego typu wydarzenia. 

Prosta ozdoba, która dodaje charakteru przyjęciu

Komunijny pokrowiec na krzesło to tak naprawdę bardzo prosta ozdoba, która sprawia, że całe przyjęcie nabiera niesamowitego charakteru. Jest on biały, natomiast na środku, w bardzo dobrze widocznym miejscu, znajduje się znaczek IHS, charakterystyczny dla pierwszej Komunii Świętej. Komunijny pokrowiec na krzesło wykonany jest z satyny, dzięki czemu doskonale pasuje do eleganckiego wystroju sali i stołu, przy którym odbywa się przyjęcie. Warto pamiętać, że jest on wielokrotnego użytku, przez co posłuży nam podczas licznych imprez komunijnych.

Jak wykorzystać komunijny pokrowiec na krzesło do dekoracji sali?

Nie ulega wątpliwości, że komunijne pokrowce na krzesła to obowiązkowy element dekoracyjny sali restauracyjnej, w której odbywa się przyjęcie. Pozostaje jednak pytanie, czy dekorujemy nim wyłącznie krzesło dziecka, które przystępuje do komunii, czy też wszystkich zaproszonych gości? W tym kontekście trudno podjąć jednoznaczną decyzję – wiele zależy bowiem od tego, jakimi dokładnie krzesłami dysponujemy. Jeśli w naszym lokalu dostępne są eleganckie modele z jasnym obiciem, to komunijnym pokrowcem na krzesło możemy udekorować wyłącznie siedzisko solenizanta. Niemniej jednak tego typu ozdoba może nam pomóc ukryć mankamenty krzeseł, którymi dysponujemy, a więc ich mało reprezentatywny wygląd. Sporo zależy tutaj od polityki lokalu – na ogół te, które specjalizują się w imprezach okolicznościowych, nie inwestują dużych środków pieniężnych właśnie w krzesła, ozdabiając je pokrowcami. Natomiast restauracje, które na co dzień przyjmują gości indywidualnych, często wyposażone są w eleganckie, reprezentatywne siedziska.

Kiedy zakupić pokrowiec na krzesło komunijne?

Zakupu pokrowca na krzesło komunijne zdecydowanie nie warto odkładać na ostatni moment. Najczęściej tego typu artykuły nabywamy na krótko przed rozpoczęciem sezonu komunijnego, jednak powinniśmy wyposażyć się w nie już teraz. Powodem jest fakt, iż mogą one spokojnie leżeć w magazynowej szafie, nie wymagają czyszczenia ani dodatkowej pielęgnacji. Kupując wcześniej, nie ryzykujemy, że krótko przed majem zabraknie tego typu towaru w sklepach.

lifting rzes Previous post Jak wykonać lifting rzęs w domowym zaciszu?
bluza damska Next post Bawełniana bluza z kapturem damska – najciekawsze trendy

Dodaj komentarz