Kobiety każdego dnia dokładają wszelkich starań, by prezentować się pięknie i młodo. Jednak często kondycja skóry utrudnia to zadanie. Pojawiają się na niej zmarszczki, przebarwienia, czy zmiany trądzikowe. Pierwsze preparaty, po które kobiety sięgają przy takich problemach, to kremy i produkty pielęgnacyjne. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze są one skuteczne, a wiele z nich dostępne są w bardzo wysokich cenach. Czas więc zastanowić się, jak skutecznie zadbać o zdrowie skóry. Jednym ze sposobów, jest przyjmowanie suplementów diety. Jakie suplementy najlepiej wybrać, by móc cieszyć się piękną i nieskazitelną skórą?

Kolagen na zmarszczki i przebarwienia

Kolagen to składnik, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Z wiekiem jednak jego produkcja zwalnia, a włókna kolagenowe osłabiają się znacząco. Składnik ten wykazuje silne działanie ujędrniające, a co więcej dba o prawidłową elastyczność skóry. Jest niezbędny do prawidłowej pracy i rozwoju nie tylko skóry właściwej, ale również ścięgien i wiązadeł. Kiedy skóra traci swoją jędrność, a wszelkiego rodzaju ranki goją się dłużej i pozostają po nich przebarwienia, to może być znak, że w organizmie brakuje kolagenu. W takim przypadku warto sięgnąć po suplementy, które nam go dostarczą. Kolagen dostępny jest w tabletkach, proszku i płynie. Jego cena nie jest wysoka, a znaleźć go można w każdej aptece.

Witamina C na zdrową skórę i lepsze przyswajanie kolagenu

Skoro sięgasz po suplementy diety z kolagenem, to warto wybrać również witaminę C. To składnik, który naturalnie wspomaga produkcję kolagenu, a co więcej ułatwia jego przyswajanie. Kupując kolagen możesz zapytać się, czy są produkty, które łączą w sobie te dwa składniki. To jednak nie jedyne właściwości, jakie wykazuje witamina C. Jest zaliczana do antyoksydantów, które silnie zwalczają wolne rodniki, zmniejszają działanie stresu na organizm, a co więcej spowalniają procesy starzenia.

Witamina D3 i E – elastyczna i jędrna skóra

Witamina D i E często nazywane są składnikami młodości. Przyczyniają się one do ujędrnienia skóry, a co więcej zmniejszają ryzyko powstawania przebarwień i trądziku. Warto przyjmować je szczególnie zimą i jesienią, by skóra nie traciła swojego blasku i nie zrobiła się szara.

Staraj się, by wyżej wymienione składniki dostarczać do organizmu w naturalny sposób, czyli poprzez warzywa i owoce. Jeżeli mimo prowadzenia dobrze zbilansowanej diety nadal masz problem ze skórą, wtedy sięgnij po suplementy diety.

Fitness Club Previous post ZDROFIT VARSO – aktywna oaza zieleni w samym centrum Warszawy!
Next post Dobry wybór fotelika samochodowego

Dodaj komentarz