Zaplanowanie ślubnej oprawy to bez wątpienia jeden z niezwykle istotnych elementów przygotowań. Dlatego warto pamiętać, że z pomocą stylowych akcesoriów takich jak lampiony, kryształowe świeczniki czy eleganckie balony stworzyć można naprawdę magiczną aurę. Co więcej, efektowne dekoracje nie tylko zachwycą zgromadzonych biesiadników, ale i będą pięknie wyglądać na pamiątkowych zdjęciach. Wybierając ozdoby na ślubne przyjęcie, należy mieć na uwadze zarówno motyw przewodni uroczystości, jak i wielkość oraz możliwości aranżacyjne wybranego lokalu. Jak zatem za pomocą niebanalnych dodatków przeobrazić weselną salę, by w ten szczególny dzień prezentowała się wyjątkowo?

Wymarzona oprawa uroczystości

Wiele par rozpoczyna ślubne przygotowania zarówno od wyboru daty uroczystości, jak i miejsca, w którym odbędzie się wesele. Po zarezerwowaniu wybranej lokalizacji można przystąpić do wyboru dekoracji. Warto przy tym pamiętać, że nawet subtelne dodatki, takie jak eleganckie, umieszczone w kryształowych świecznikach świece czy sznury rozwieszonych pod sufitem światełek, mogą mieć duże znaczenie dla finalnego efektu. Popularną strategią jest również wybranie motywu przewodniego, dzięki czemu zarówno rodzaj wystroju, jak i jego kolorystyka, będzie prezentować się elegancko i harmonijnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład śluby utrzymane w stylistyce boho. Takie imprezy często odbywają się na świeżym powietrzu lub w specjalnie na tę okazję montowanych namiotach. Odświętnego charakteru nadać mogą miejscu dekoracje, takie jak barwne lampiony czy rozstawione wzdłuż ścieżek świece. Na topie nieodmiennie pozostają również pełne wysmakowanego przepychu przyjęcia weselne w stylu glamour. Tego typu uroczystości często organizowane są w zabytkowych pałacach, a zarówno stroje, jak i ozdoby – na przykład wystawne dekoracje kwiatowe czy kryształowe świeczniki – wywierają niezapomniane wrażenie.

Elegancko przystrojone stoły

Ważnym elementem oprawy jest również aranżacja weselnych stołów. W zależności od rozmiarów sali i preferencji narzeczonych, można zdecydować się na długie stoły (w przypadku mniejszych przyjęć niektórzy decydują się również na jeden, na przykład ustawiony w literę U) lub mniejsze, rozmieszczone na całej przestrzeni okrągłe stoliki. Uroczysty charakter podkreślą eleganckie kwiatowe dekoracje. Warto przy tym pamiętać, że w przypadku mniejszych stolików lepiej sprawdzą się krótsze bukiety, które nie będą przesłaniać widoku zgromadzonym gościom. Aranżację uzupełnić można też eleganckimi kryształowymi świecznikami oraz zastawą. By otrzymać spójny, harmonijny efekt, wiele par wybiera dekoracje według klucza kolorystycznego, który pasował będzie do stylistyki imprezy. W tym samym odcieniu mogą być na przykład zarówno zaproszenia i winietki (a także sukienki druhen), jak i balony, tiulowe girlandy oraz smukłe świece. W przypadku tych ostatnich doskonale sprawdzą się przezroczyste, kryształowe świeczniki, które doskonale wyeksponują barwę świec.

rekawice robocze do pracy Previous post Jak wybrać odpowiednie rękawice robocze do pracy?
soczewki kontaktowe Next post Przewodnik dla początkujących, jak rozpocząć przygodę z soczewkami kontaktowymi

Dodaj komentarz