Współcześnie nie przywiązuje się już takiego wagi do zaręczyn jak kiedyś. Jednak nadal dla wielu osób jest to bardzo ważny i emocjonujący moment. Wielu mężczyzn chce się oświadczyć swojej dziewczynie, wiele kobiet oczekuje oświadczyn od swojego chłopaka. Zdarza się także że się także, że oświadczyny odbywają się w obecności rodziców. Nieodzownym elementem takiego momentu od lat jest złoty pierścionek zaręczynowy, który zakładany jest na palec przyszłej panny młodej.

Jak zorganizować oświadczyny i zaręczyny

W dawnych czasach o rękę panny młodej proszono jej rodziców, zgodnie ze ściśle ustalonym rytuałem. Często nawet bez zgody i wiedzy zainteresowanej. Dziś trudno sobie taką sytuację wyobrazić. Nie zmienił się jednak zwyczaj darowania złotego pierścionka zaręczynowego.
Dziś mężczyzna chcący prosić swoją wybrankę o rękę, nie musi się trzymać żadnych ustalonych zasad. Na dodatek oświadczyny i zaręczyny uważane są za tę samą ceremonię, choć wcześniej były to dwie różne sytuacje. Oświadczynami było zapytanie o chęć zawarcia małżeństwa a zaręczynami oficjalna zgoda i przyjęcie złotego pierścionka zaręczynowego.

Współcześnie oświadczyny często odbywają się podczas romantycznej kolacji w restauracji. Może to być także wyjazd w jakieś niezwykłe miejsce jak Wenecja, Paryż, wysokie góry, morze itp. gdzie pytanie o zamążpójście zadać można także w bardzo romantycznych okolicznościach. Czasem wystarczy jednak odpowiedni klimat podczas domowej kolacji.

Jaki pierścionek na zaręczyny

Nieodzownym elementem każdych zaręczyn jest złoty pierścionek zaręczynowy. Przyjęcie pierścionka oznacza zgodę na zawarcie związku. Jednak zakup takiej biżuterii może stanowić nie lada wyzwanie dla oświadczającego się mężczyzny.

Pierwszym krokiem jest określenie kwoty, jaką można przeznaczyć na zakup pierścionka. Może on kosztować od kilkuset złotych nawet do kilkunastu tysięcy. Szczęśliwie dostępna jest biżuteria w każdym zakresie cenowym.

Następnie należy wybrać kamień. Najbardziej popularny już od wielu lat jest diament, który ma symbolizować trwałość związku. Jednak często wybierany jest także szafir, rubin albo szmaragd, które są równie eleganckie a dużo bardziej oryginalne. Nie powinno się na taką okazję wybierać kamieni półszlachetnych.

Kolejny krok to wybór koloru złota. Utarło się, że podczas zaręczyn dziewczyna powinna dostać złoty pierścionek zaręczynowy, jednak nie musi on być w kolorze złota. Bardzo często wybiera się dzisiaj również białe złoto.

I na koniec, bardzo ważna uwaga. Biżuteria musi być dopasowana do stylu przyszłej narzeczonej. Musi to być pierścionek, który się jej spodoba i będzie go chętnie nosiła.

Previous post Jakie kurtki są modne w sezonie jesień-zima 2022/23 – przegląd trendów w modzie damskiej
Next post Sukienki dopasowane na imprezę – jak dobrać je do kształtu figury?

Dodaj komentarz