Musimy wiedzieć, że idealnie dobrany fotelik samochodowy skutecznie chroni dziecko przed różnego rodzaju niebezpiecznymi zdarzeniami. Te czyhają na dziecko w czasie podróży, a co za tym idzie, to właśnie fotelik dla niemowlaka sprawia, że jazda z najmłodszym jest nie tylko bezpieczna, ale również bardziej komfortowa i przyjemniejsza. Warto jednak zadać sobie pytanie o to, jak znaleźć odpowiedni fotelik dla naszego dziecka, kiedy w ofercie jest wiele rozmaitych fotelików i skąd mamy wiedzieć, jaki wybrać, żeby ten spełnił wszystkie nasze oczekiwania nie tylko użytkowe, ale także finansowe.

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego?

Nie jest to wbrew pozorom trudne zadanie. Wymaga jednak pewnego zaznajomienia się z kilkoma ważnymi zasadami. Na ich poznanie powinniśmy poświęcić trochę czasu, gdyż właśnie dzięki temu liczba produktów, które sprostają naszym wymaganiom, jak i potrzebom naszego dziecka zawęzi się do najwyżej kilku fotelików. Takie podejście ma sens, dlatego nie podejmujmy pochopnie decyzji o zakupie dobrego dla naszego dziecka fotelika samochodowego. Postawmy na rozwiązania sprawdzone. Cena tutaj nie jest najważniejsza, gdyż na bezpieczeństwie i komforcie dziecka nie możemy oszczędzać.

Fotelik samochodowy, czyli dawka wiedzy na temat przepisów

Obecnie obowiązujące regulacje prawne wprost mówią o tym, że w foteliku samochodowym musi być przewożone każde dziecko, którego wzrost nie jest większy niż 150 centymetrów. O tym musimy wiedzieć. Nowelizacja przepisów miała miejsce w maju 2015 roku. Wtedy to całkowicie zniesiono kryterium wiekowe. Wcześniej przepisy określały, że wszystkie dzieci w wieku do 12 lat, które mają mniej niż 150 centymetrów wzrostu, muszą być w foteliku samochodowym. Jednak wprowadzono dwa wyjątki, jeśli chodzi o wymogi dotyczące wzrostu dziecka. W praktyce oznacza to, że możliwość skorzystania z tych wyjątków jest jednak dostępna jedynie w niewielkiej liczbie przypadków.

Jaki fotelik wybrać dla czterolatka, czyli idealne foteliki dla starszaków

Jeśli chodzi o fotelik dla dziecka z grupy 15-36 kilogramów, czy 100-150 centymetrów, to będzie to już nasz ostatni zakup w czasie przygody dziecka z fotelikiem. Takie foteliki są do siebie bardzo podobne, lecz diabeł tkwi w szczegółach. Dzieci rosną szybko – jako rodzice zdajemy sobie z tego sprawę. W związku z tym, kiedy dziecko przekroczy już warunki brzegowe fotelika, który posiadamy, czyli wzrost lub wagę, to jest to właściwy czas na zmianę. Jaki fotelik dla starszaka wybrać? Dostępne są modele z kategorii 9-36 kilogramów lub 15-36 kilogramów. Fotelik powinniśmy zatem dopasować do dziecka zgodnie z jego wagą i wzrostem.

perfumy damskie Previous post Perfumy damskie rozlewane – jak wybrać te najlepsze?
lifting rzes Next post Jak wykonać lifting rzęs w domowym zaciszu?

Dodaj komentarz