Przez długi czas uważane za modowe faux-pas, połączenie tych dwóch kolorów stało się szczytem elegancji. W latach 80. i 90. zadawanie tego pytania budziłoby kontrowersje, debatę i zdecydowane opinie. Śmiałość połączenia czarnego i granatowego było wówczas w najlepszym wypadku odważne, w najgorszym – kwestią gustu.

Minimalistyczna moda belgijskich i japońskich projektantów, naznaczona czystymi liniami, mocno opadającymi materiałami i głębokimi kolorami też początkowo była bardzo krytykowana. Z czasem zmieniliśmy zdanie i zdaliśmy sobie sprawę, że duet czarnego i granatowego może działać całkiem nieźle, jeśli zadbamy o kilka szczegółów. Dowiedz się, jak nosić te dwa kolory razem, aby zawsze być na topie!

1. Bawimy się materiałami.

Materiał z lureksu lub kilka cekinów wyhaftowane na swetrze wystarczą, aby granatowy lub czarny natychmiast zyskiwał głębię i połysku. Te dwa kolory w wersji błyszczącej nadają stylizacji elegancji i zmniejszają efekt fałszywej monochromii.

2. Trick z paskiem.

Jeśli nie czujesz się komfortowo w kreacji utrzymanej w tonacji czarno-granatowej to jest rozwiązanie. Sztuczka polega na tym, aby wcisnąć kolorowy pasek (ale nie za bardzo) między górną a dolną część stroju: tylko on będzie blokował czarny i granatowy duet.

3. Skupiamy się na szczegółach.

Nie ma nic piękniejszego niż długi płaszcz z wełny marynarskiej, z kołnierzem lub klapą z rękawami w intensywnym czarnym futrze, które kontrastuje z resztą. Prostsza opcja: podnieś pionowo klapy płaszcza i zawiń szyję w czarny, szeroki szalik. Klasa gwarantowana!

4. Sztuczka z nadrukiem.

Jeśli trudno jest dopasować do siebie dwa rodzaje sukienki, sztuczka polega na wsunięciu do sukienki koszulki z nadrukiem, która już łączy te dwa kolory razem. Pomyśl o czarnej sukience w niebieskie kropki lub paski. Para nieprzezroczystych rajstop oraz eleganckie buty. Efekt murowany.

5. Ograniczamy się do akcesoriów.

To łatwa opcja, która działa za każdym razem. Aby nadać odrobinę ekstrawagancji czarnemu wyglądowi składającemu się z sukienki i kurtki dobierz granatowe buty. Wybierz aksamitne buty, rezultat będzie jeszcze bardziej wysublimowany! To samo z torbą i kapeluszem.

wybor kapelusza Previous post Kobiece kapelusze. Jaka różnorodność!
moda damska Next post Ciekawe fakty o ikonach mody lat sześćdziesiątych XX wieku

Dodaj komentarz