Atutem kobiety są pięknie ułożone i zadbane włosy. Jednak stworzenie idealnej fryzury nie byłoby takie łatwe bez odpowiednich sprzętów. Wymarzone fale na włosach można w łatwy sposób osiągnąć, a z pomocą temu przychodzi lokówka do włosów. Dzięki niej tworzone są równomierne fale na włosach, które nadają kobiecego i romantycznego wyglądu.

Zadbaj o zdrowie swoich włosów

Wybierając lokówkę, warto zwrócić uwagę na to, aby była odpowiednio dobrana do rodzaju włosów. Włosy delikatne, cienkie i porowate nie powinny być traktowane bardzo wysoką temperaturą, dlatego wystarczy wybrać taką, która posiada 150 stopni. Włosy grube, gęste należy kręcić nawet w temperaturze 200 stopni, aby uzyskać wymarzony efekt. Ważna jest również średnica lokówki. Do włosów krótkich wystarczy średnica lokówki około 16-20mm, natomiast do włosów długich zdecydowanie lepszym wyborem będzie średnica 30-36mm. Wybierając lokówkę, należy zwrócić uwagę na jej powłokę. Powłoki metalowe mogą niszczyć włosy, dlatego lepszym wyborem będzie powłoka ceramiczna, która równomiernie się nagrzewa i nie wpłynie na zdrowie włosów. Lokówki do włosów pokryte warstwą teflonową, turmalinową lub tytanową są droższe, ale także trwalsze. Turmaliny dodatkowo domykają łuski włosów, co chroni je przed uszkodzeniem.

Szczotko-lokówka, lokówka stożkowa, tradycyjna czy automatyczna, którą wybrać?

Stojąc przed wyborem odpowiedniej lokówki do włosów, pojawi się ich kilka rodzajów. Lokówka do włosów tradycyjna posiada wałek z klipsem przytrzymującym włosy. W zależności od szerokości wałka można na niej kręcić pasma różnej długości i o różnym kształcie. Lokówka do włosów stożkowa natomiast nie posiada klipsa i zbudowana jest tak, że samodzielnie potrafi przytrzymać pasmo włosów. Wpływa to na wygodę użytkowania, a dzięki temu, że posiada kształt stożka – loki będą szersze na górze i węższe na końcu. Kolejnym rodzajem lokówki, najnowocześniejszym, jest lokówka automatyczna. Cechuje ją wygoda, ponieważ sama nakręca włosy i tworzy równomierne loki. Dodatkowo lokówka do włosów automatyczna jest bezpieczna, ponieważ nie ma ryzyka poparzenia się nią. Ostatnim rodzajem jest suszarko-lokówka do włosów. Jest to urządzenie, które jednocześnie suszy włosy i je modeluje. Można nią stylizować mokre pasma włosów, dzięki czemu czas kręcenia włosów się skraca. Tworzy grubsze fale i nadaje fryzurze objętości. Wybór odpowiedniej lokówki uzależniony jest od potrzeb włosów i rodzaju loków, które mają zostać stworzone. Wybór lokówek do włosów jest ogromny i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

kiedy zakladac majtki z wysokim stanem Previous post Majtki bezszwowe z wysokim stanem – co je wyróżnia i kiedy warto się na nie zdecydować?
torebki versace Next post Modne i gustowne torebki Versace

Dodaj komentarz