Dla każdego rodzica zdrowie, dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój dziecka są najważniejsze. Już od pierwszych dni starają się zapewnić mu jak najlepsze warunki do życia i zadbać o to, aby nic złego mu się nie stało. Jednak często zapominają o istotnym elemencie wyprawki, jakim jest oczyszczacz powietrza. Dlaczego warto go kupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Odpowiadamy poniżej!

Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka?

Niezaprzeczalnie powietrze ma wpływ na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Z tym że my, jako osoby dorosłe jesteśmy mniej podatni, niż nasze dzieci. To właśnie one przez złą jakość powietrza i jeszcze nieukształtowane organy częściej chorują, łapią wirusy i bakterie oraz uczulają się na różne czynniki. Co prawda, ciężko nam cokolwiek zdziałać z powietrzem na zewnątrz, ale do domu możemy kupić oczyszczacz. Korzyści z jego zakupu są następujące:

  • Usuniemy szkodliwe składniki powietrza z otoczenia dziecka. Podczas pracy oczyszczacza wytwarzana jest para wodna lub jony ujemne, które następnie osadzają się na zanieczyszczeniach i skutecznie je usuwają.
  • Zniwelujemy przykry zapach w pomieszczeniu. Dobrej jakości oczyszczacz powietrza nie tylko sprawi, że w pokoju ilość szkodliwych składników zostanie ograniczona do minimum, ale też pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu poprzez odfiltrowywanie cząstek.
  • Zneutralizujemy zapach po papierosach. Oczywiście żaden rodzic nie pali w pokoju dziecka, ale jeśli robi to w innym pomieszczeniu, to oczyszczacz również może nam pomóc.
  • Nawilżymy powietrze. Niektóre modele oczyszczaczy dostępne na rynku wyposażone są w opcję nawilżania. Warto rozważyć zakup właśnie takiego urządzenia, ponieważ przydaje się w gorące dni lub zimowe, kiedy powietrze w domu jest zbyt suche pod wpływem centralnego ogrzewania.
  • Stworzymy zdrowe otoczenie dla dziecka. Jest to jeden z najważniejszych powodów, potwierdzających, że oczyszczacz powietrza to praktyczne urządzenie. Dzięki niemu możemy usunąć wszelkie drobnoustroje, szkodliwe substancje i składniki uczulające.

Jak wybrać dobry oczyszczacz powietrza?

Nie można zaprzeczyć, że jakość powietrza w Polsce pozostawia wiele do życzenia, a wszystkie szkodliwe składniki przedostają się do naszych domów przez uchylone okna. Jednak nie możemy przestać wietrzyć, aby uniknąć zanieczyszczeń. Czy oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka to niezbędny gadżet? Aktualnie pewnie już wiesz, że jak najbardziej odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Skoro to już uzgodniliśmy, bliżej przyjrzyjmy się temu, na jakie parametry koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Będą to:

  • Obsługiwana powierzchnia. Ważne jest to, aby zasięg oczyszczacza był na tyle szeroki, aby obejmował cały pokój dziecka.
  • Jonizator poprawia jakość filtrowania powietrza.
  • Rodzaj zastosowanych filtrów. Najpopularniejszy jest filtr HEPA. Jest najbardziej efektywny i usuwa ponad 99% szkodliwych składników. Bardziej zaawansowane urządzenia mają też filtry UV (lampy zabijają bakterie) oraz wodne (mają talerz obrotowy, który wyłapuje zanieczyszczenia i zanurza je w wodzie).
  • Funkcje dodatkowe np. sterowanie pilotem lub telefonem, tryb nocny/automatyczny, czy też oscylacja.
  • Głośność pracy. Wybierając oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka, warto kupić ten, który będzie pracował jak najciszej.

Jak już pewnie wiesz, zakup oczyszczacza powietrza to rozsądna i korzystna decyzja. Dzięki niemu Twoje dziecko nie będzie miało problemów z oddychaniem, wzrokiem, koncentracją, czy gardłem. Dobrej jakości urządzenie posłuży Ci przez długie lata, a ciekawy design sprawi, że idealnie wkomponuje się w aranżację wnętrza.

podpaski higieniczne Previous post Bezpieczne podpaski – czyli jakie?
swetry meskie Next post Męskie swetry, które w swojej szafie powinien mieć każdy mężczyzna

Dodaj komentarz