Z biegiem czasu i siłą grawitacji skóra zaczyna opadać naturalnie, stając się mniej elastyczna, cieńsza i wiotka. Proces ten dotyczy zarówno ciała, jak i twarzy. Osoby zwykle zaczynają zauważać to około 50 roku życia. Na twarzy pojawiają się tzw. chomiczki, skóra opada, a twarz traci swój dawny młodzieńczy wygląd. Lifting twarzy to skuteczne rozwiązanie na zwisającą skórę i odnowę o co najmniej 10 lat! Dowiedz się, na czym polega ten zabieg!

Wskazania do liftingu twarzy

Najważniejszym wskazaniem do wykonania zabiegu liftingu twarzy jest wiotkość skóry i opadanie tkanek. W momencie, gdy zaczynamy zauważać, że odbicie w lustrze jest inne niż kiedyś, a siła grawitacji wpływa na naszą twarz, powodując smutne wyrażenie (np. opadające policzki, żuchwa, skóra wokół oczu traci napięcie), wtedy warto rozważyć zabieg u chirurga plastycznego. Lifting twarzy może również pomóc w przypadku występowania głębokich zmarszczek na twarzy.

Na czym polega zabieg liftingu twarzy?

Podczas operacji chirurg przecina i oddziela tkanki twarzy, a następnie z powrotem je zszywa, tworząc odpowiednie napięcie skóry. W niektórych przypadkach usuwa się również nadmiar tkanek oraz tkankę tłuszczową z okolic podbródka. Powyższy opis odnosi się do zabiegu chirurgii plastycznej, który wykonywany jest w znieczuleniu dożylnym i miejscowym.

Jakie efekty zapewnia lifting twarzy?

Lifting twarzy przyczynia się do poprawy napięcia i wygładzenia skóry twarzy, usuwając zmarszczki i redukując obwisłości. Dzięki temu twarz zyskuje młodszy wygląd. Pacjenci często doświadczają ogromnej zmiany w wyglądzie po zabiegu – żaden inny zabieg nie zapewnia tak znaczącego efektu wygładzenia i odmłodzenia skóry twarzy. Efekty liftingu twarzy są długotrwałe. Oczywiście, skóra twarzy będzie nadal starzeć się wraz z resztą ciała, ale przewiduje się, że efekty zabiegu będą utrzymywać się przez okres około 10-15 lat.

Zalecenia po zabiegu liftingu twarzy

Zabieg liftingu twarzy jest inwazyjny i wymaga hospitalizacji pacjenta na okres około jednej doby w klinice. Po zabiegu konieczne jest stosowanie specjalnego opatrunku uciskowego na twarzy. Twarz może być opuchnięta i pokryta siniakami. Pacjent musi spać z uniesioną głową, aby zmniejszyć obrzęk. Opatrunek może być zdejmowany około piątego dnia po zabiegu, a szwy usuwane po około dwunastu dniach. Podczas rekonwalescencji pacjent powinien unikać przegrzewania i ochładzania miejsca poddawanego zabiegowi oraz unikać ekspozycji na działanie słońca, aby zmniejszyć widoczność blizn. W celu zredukowania blizn można stosować specjalne maści lub przeprowadzać zabiegi laserowe w późniejszym okresie.

Dowiedz się kiedy warto zdecydować się na lifting twarzy

Zamierzasz poprawić swój wygląd? Masz dość widoku zmęczonej, pomarszczonej i zwisającej twarzy w lustrze? W takim przypadku odpowiedź brzmi: tak! Lifting twarzy jest często jedynym skutecznym rozwiązaniem dla osób w wieku 50-60 lat, które pragną odmłodzić swój wygląd. Jeśli wypełniacze lub nici nie przynoszą już oczekiwanego efektu, operacja plastyczna może być radykalnym, ale skutecznym rozwiązaniem na młodszy wygląd.

depilacja owlosienia Previous post Co trzeba wiedzieć o usuwaniu owłosienia laserem?
wizyta u ginekologa Next post Dlaczego warto zdecydować się na prywatną wizytę u ginekologa?

Dodaj komentarz