O pielęgnowaniu brody powiedziano już w różnych publikacjach naprawdę sporo. Nie da się ukryć, że pomimo wielu informacji wciąż wielu brodaczy kompletnie nie wie, jak o swoją brodę dbać oraz w jaki sposób ją pielęgnować. Postanowiliśmy wszystkie kwestie zebrać w jedno i pomóc początkującym brodaczom. Zaczynajmy.

Myj i czesz brodę

Jak pielęgnować brodę? Staranne umycie brody przy wykorzystaniu szamponu usunie wszelkiego rodzaju zapachy, a także zanieczyszczenia. Na dodatek, jest to etap, który przygotowuje do stylizacji późniejszych. Jeśli nam zależy na dobraniu właściwych preparatów, to wybierzmy te, które są skierowane bezpośrednio do brody. Dzięki temu ujarzmimy kręcone włoski i w końcu nasza broda będzie się świetne układała.

Przy pielęgnacji brody nie możemy zapominać o czesaniu brody. Dokładne rozczesanie brody pozwoli nam ją odpowiednio ułożyć i nadać właściwy kształt. Czesanie regularne brody nie tylko ma właściwości upiększające, ale także prozdrowotne. Specjalne szczotki do brody usuwają naskórek zrogowaciały, a także pobudza mikrokrążenia skórne. Odżywcze substancje, które są zawarte w kosmetykach, świetnie wnikają w głąb brody i tym samym przyspieszają jej wzrost. W sklepach znajdziemy zestaw dla początkujących brodaczy.

Podcinanie i nawilżenie

Nie możemy zapominać o przycinaniu regularnym końcówek włosów. Przycinanie regularne brody zachowuje świetną konsystencję. Musimy ją utrzymać w ryzach. Dzięki temu uzyska ona pożądany kształt i bez problemu ją ułożymy. Jeśli nie mamy wprawy w dbaniu samodzielnym o długość brody, to zawsze możemy pójść od barbera. Jest to profesjonalista.

Nie możemy także zapomnieć o nawilżeniu zarostu. Włosy tego potrzebują. Poza utrzymaniem zbilansowanej diety nie możemy zapomnieć o używaniu odpowiednich kosmetyków. Jednym z nich jest olejek do brody. Co daje olejek do brody? Nawilżające olejki tak naprawdę są sprzymierzeńcami każdego z brodaczy. Są nie tylko wydajne, ale także kilka kropelek zadba o całą naszą brodę. Olejki pomagają na uformowanie wybranego przez siebie kształtu brody, a także znacznie zmiękczają brodę. Olejki sprawiają także, że broda się staje elastyczna oraz miękka. Skóra z kolei jest intensywnie nawilżona. Przekłada się to bezpośrednio na większy komfort odczuwaniu przy odrastaniu włosków. Dzięki nawilżeniu nie będzie się odczuwało swędzenia, czy też pieczenia.

Jak widać na załączonym obrazku, olejek do brody jest świetnym kosmetykiem, którego nie powinno zabraknąć w wyposażeniu każdego mężczyzny z brodą.

tonik do twarzy Previous post Dlaczego tonik do twarzy to must have pielęgnacji? To musisz wiedzieć
depilacja laserowa Next post Jak działa laserowe usuwanie owłosienia i dla kogo jest odpowiednie?

Dodaj komentarz