Doskonałym źródłem naturalnego, przez co łatwo wchłanianego magnezu jest naturalna woda mineralna MAGNESIA. Jej wyjątkowość wynika z wysokiej zawartości magnezu (aż 170 mg/l) przy zachowaniu niskiej ilości sodu i ogólnej średniej mineralizacji. Dzięki temu polecana jest do codziennego picia.

Magnez – dlaczego jest tak ważny?

Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym dla życia komórek. Jest drugim, najczęściej występującym minerałem w naszych komórkach (tuż za potasem). – Magnez znajduje się w każdej komórce naszego organizmu – mówi dr inż. Agnieszka Leciejewska, specjalista dietetyk. – Najwięcej jest go w kościach (ponad 50%), nieco mniej (40%) w mięśniach i tkankach miękkich oraz 1% we krwi i limfie. Jest niezbędny m.in. do budowy kości i zębów. Usprawnia pracę szarych komórek, poprawia pamięć i koncentrację. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni, wspomaga pracę serca, przyspiesza metabolizm i łagodzi bóle głowy. Śmiało można powiedzieć, iż stoi na straży zdrowia i dobrej formy. A skoro tak – magnezu potrzebujemy nieustająco, zużywamy go bowiem w każdej sekundzie – podkreśla dr inż. Agnieszka Leciejewska.

W naszym organizmie nieustannie powinno być ok. 300 mg magnezu. Dzienne zapotrzebowanie na magnez jest zależne m.in. od płci, wieku, trybu życia. Zgodnie z najnowszymi normami żywienia, dzieci potrzebują od 80 do 240 mg, mężczyźni od 400 do 420 mg, a kobiety – od 310 do 360 mg. Większa ilość magnezu jest niezbędna kobietom w ciąży i karmiącym naturalnie, osobom intensywnie uprawiającym sport, osobom po 50. roku życia, diabetykom i tym, którzy mają problemy z sercem.

Groźne niedobory

Niedostatek magnezu może łatwo przyczynić się do problemów zdrowotnych. Niedobory tego pierwiastka są częste, ze względu na źle zbilansowaną codzienną dietę. Współczesny tryb życia bardzo często wiąże się z codziennym, długotrwałym stresem, który może nasilać niedobory magnezu.  Dodatkowo skład pożywienia w niektórych przypadkach ogranicza wchłanianie magnezu. Jakie są objawy niedoboru magnezu? – Narzekamy wówczas na rozdrażnienie, nerwowość, bezsenność, zmęczenie oraz powtarzające się skurcze mięśni lub charakterystyczne drganie powieki – mówi dr inż. Agnieszka Leciejewska. – By do tego nie dopuścić, warto maksymalnie wykorzystywać naturalne źródła magnezu jakimi są urozmaicona dieta i woda mineralna bogata w naturalny magnez – MAGNESIA.

Woda mineralna

MAGNESIA to naturalna woda mineralna o wysokiej zawartości magnezu – w jednym litrze znajduje się aż 170 mg magnezu. To największa zawartość naturalnego magnezu wśród produktów w tej kategorii. Jedna butelka wody MAGNESIA pokrywa do 60% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek. Jednocześnie jest wodą średniozmineralizowaną, o niskiej zawartości sodu (6,17 mg/l). Pijąc ją regularnie, skutecznie uzupełniamy poziom magnezu w organizmie, bez obciążania go nadmiarem innych minerałów, w szczególności sodu.

Naturalna woda mineralna MAGNESIA pozyskiwana jest ze źródła na chronionych terenach Sławkowskiego Lasu. Ujęcie wodne znajduje się wśród unikalnych, bogatych w magnez skał serpentynitowych, które w Europie występują jedynie na obszarze kilku kilometrów kwadratowych, właśnie w okolicach Karlowych Warów.

MAGNESIA jest dostępna w wersji w niegazowanej, lekko gazowanej oraz gazowanej w opakowaniach 0,5l oraz 1,5l. Asortyment obejmuje również wersję 0,75l, w ergonomicznej sportowej butelce, dedykowanej osobom aktywnym fizycznie.

Sposób na nieodkładanie spraw na później Previous post 3 skuteczne sposoby jak walczyć z ciągłym odkładaniem spraw „na później”
Budynek bezpieczny dla zdrowia Next post Czy budynek, w którym pracujesz jest bezpieczny dla zdrowia?

Dodaj komentarz