Codzienna pielęgnacja skóry ma ogromne znaczenie dla utrzymania jej w dobrej kondycji. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza zimą, kiedy jest narażona na szkodliwe działanie szkodliwych czynników atmosferycznych takich jak mróz, wiatr czy też zmiana temperatur. Jak więc odpowiednio dbać o skórę w trakcie mroźnych miesięcy? Podpowiadamy.

Dbanie o skórę zimą – dobór odpowiednich kosmetyków

Na początku drogi z wyborem kosmetyków powinniśmy dokładnie obserwować naszą skórę. Jeśli przy stosowanych dotychczas zachowuje się ona dobrze, jest odpowiednio nawilżona i nie wykazuje niepokojących zmian, wówczas możemy zostać przy tych, które stosujemy zazwyczaj. Często jednak suche powietrze, mróz czy też silny wiatr powodują, że staje się przesuszona i trzeba będzie zafundować jej bardzo dokładnie nawilżające kosmetyki. To sygnał, że musimy rozejrzeć się od odpowiednimi. Reasumując – wraz z nadejściem zimy, dokładnie obserwujmy naszą skórę. Nie działajmy pochopnie.

Nawilżenie skóry to podstawa

Zimowe miesiące nie są łaskawe dla skóry – najczęściej staje się ona mocno przesuszona. W takiej sytuacji konieczne jest sięgnięcie po dobrej klasy krem nawilżający. Dobrze, jeśli w swoim składzie zawiera glicerynę, aloes czy też ceramidy tworzące naturalną barierę skóry, która chroni przed utratą wody. Nie bez znaczenia pozostaje także rola antyoksydantów w tym witaminy E czy też wyciągu z zielonej herbaty. Ważne jest to, aby właściwie dobrać konsystencję kremu do rodzaju skóry – suchej, wrażliwej, normalnej czy też tłustej lub trądzikowej. W przypadku suchej najlepszy będzie gęsty krem, natomiast mieszanej i tłustej lekki lub emulsja.

Balsamy i pilingi do ust

Zimą skóra warg jest bardzo podatna na wysuszenie, więc trzeba zapewnić jej właściwą ochronę. Dzieje się tak za sprawą mniejszej ilości gruczołów łojowych. Z tego względu należy pokrywać ja gęstym błyszczykiem o działaniu nawilżającym. Można także postawić na balsam do ust – z powodzeniem także na noc. Takie działanie wesprze spierzchnięte usta w regeneracji. Pamiętajmy jednak o tym, że kosmetyk dedykowany pielęgnacji wrażliwej skóry ust nie powinien w swoim składzie mieć żadnych substancji, która mogłaby ją podrażnić. W praktyce mowa o takich jak między innymi kamfora czy też mięta. Powinien natomiast naleźć się filtr UV. Warto także docenić potencjał pilingów. Ich zadaniem jest złuszczenie naskórka. Sięgajmy po te, które w skomponowane są na bazie naturalnych olejów jak również cukru.

stylizacje zimowe Previous post Jak nosić swetry damskie jesienią i zimą?
Next post Zabiegi hi-tech w medycynie estetycznej

Dodaj komentarz