Słuchanie muzyki w dobrej jakości słuchawkach, które umiejętnie wygłuszają hałasy z otoczenia, to nie tylko większa przyjemność z odbioru ulubionych utworów muzycznych. W jaki sposób mogą one wpłynąć na nasze zdrowie, efektywność w pracy, relację z innymi czy… lęk przed lataniem?

O zaletach słuchania muzyki nikogo nie trzeba przekonywać – począwszy od lepszego samopoczucia, przez skuteczne wsparcie przy ćwiczeniach fizycznych, łagodzenie bólu, a skończywszy na poprawie pamięci i efektywniejszej nauce. Okazuje się, że znaczenie ma nie tylko sama muzyka, ale również urządzenie z którego jej słuchamy. Przy wyborze słuchawek z aktywnym systemem wygłuszania hałasów, korzyści może być znacznie więcej. Niektóre mogą zaskakiwać.

Lek na codzienną frustrację i złość

Przepis na fatalny dzień? Niedziałający budzik, poranek bez kawy, nieprzyjemna droga do pracy w korkach lub wśród nieuprzejmych współpasażerów w komunikacji miejskiej, irytacja na współpracowników, klientów czy szefa, którzy piętrzą problemy i niejednokrotnie wywołują konflikty. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji wielu z nas przez większość część dnia czuje złość, rozdrażnienie i narastającą frustrację, a do tego skutki długotrwałego stresu mogą dać o sobie znaki m.in. w postaci chronicznego bólu głowy, kręgosłupa, problemów z żołądkiem czy cerą. Nie jesteśmy w stanie wyeliminować stresu z naszego życia, możemy jednak łagodzić jego objawy. Możliwość pełnego odcięcia się od hałasu oraz kojące dźwięki muzyki mogą sprawić, że do pracy przyjedziemy mniej poirytowani, a codzienność w biurze stanie się znośniejsza, gdy odizolujemy się od biurowych konfliktów i skupimy wyłącznie na pracy.

Większa produktywność, mniej pracy po godzinach

Schemat powtarza się niemal codziennie – przychodzimy do pracy z myślą, że wykonamy sto procent działań, które sobie zaplanowaliśmy. Albo chociaż realistycznie – osiemdziesiąt procent. Już na wstępie rozprasza nas niespodziewana ilość maili w skrzynce pocztowej, następnym „przeszkadzaczem” są plotkujący współpracownicy, którzy stale wpadają do biura i zagadują albo zachęcają do kolejnej przerwy na papierosa, a jeśli jeszcze do tego skusimy się zerknąć na media społecznościowe… Godziny mijają, a nasza frustracja rośnie wraz z ilością nawarstwiających się tematów do zrealizowania. Jeśli dobrze nie zaplanowaliśmy sobie pracy i nie rozpoczęliśmy dnia od wykonania najtrudniejszych zadań, to mamy coraz większą trudność, aby się nimi zając. Remedium na problemy z produktywnością w pracy mogą być: skuteczne, realistyczne planowanie oraz dobre słuchawki wygłuszające hałasy z otoczenia, tak aby wyciszyć dobiegające zewsząd „rozpraszacze”. Efekty – szybsze wyrabianie się z pracą, większa produktywność i niezabieranie pracy do domu.

Polubić latanie w przestworzach

Według badań, strach przed lataniem odczuwa niemal co trzecia osoba. Nie przekonuje ich nawet statystyki mówiące o tym, że prawdopodobieństwo śmierci w katastrofie lotniczej wynosi jeden do 29 mln. Jak poradzić sobie z lękiem, który utrudnia życie i ogranicza nasze możliwości (gdyby nie lęk, moglibyśmy np. chętniej zwiedzać świat czy podjąć się atrakcyjniejszej pracy wymagającej częstych podróży)? Wśród zalecanych sposobów radzenia sobie z umiarkowanym lękiem eksperci proponują m.in. porządnie wyspać się przed wylotem, zjeść lekki posiłek, zadbać o odpowiednie nawodnienie, ubrać się w komfortowe rzeczy, odwrócić uwagę od lotu poprzez słuchanie ulubionej muzyki, wysłuchanie audiobooka lub obejrzenie filmu. Na pokład samolotu najlepiej zabrać słuchawki, które pozwolą zniwelować uciążliwy hałas w trakcie lotu, odciąć się od otoczenia i zrelaksować.  Jeśli wybierzemy dobre słuchawki bezprzewodowe takie jak np. Fresh n Rebel Clam ANC możemy cieszyć się nawet 35 godzinami muzyki bez kabla. Zapasu energii spokojnie wystarczy na lot np. z Warszawy do Tokio i … z powrotem.

Muzyka towarzyszy nam codziennie na każdym kroku i pozwala lepiej przejść przez kolejny dzień. Warto słuchać jej w dobrej jakości słuchawkach, w których dzięki dużej skuteczności w wygłuszaniu hałasów, wcale nie musimy przesadzać z głośnością, uszkadzając sobie słuch. A korzyści z ich używania w komunikacji miejskiej, pracy czy na pokładzie samolotu, dostrzeżemy praktycznie natychmiast.

Pożądanie u kobiety Previous post Czego potrzebuje kobiece pożądanie?
Śnieżnobiały uśmiech Next post 5 pytań dotyczących wybielania zębów

Dodaj komentarz